Уснуо у Господу протојереј-ставрофор Игњат Товаровић

Објављено: 7 фебруара, 2021Прегледано: 10

Протојереј-ставрофор Игњат Товаровић је рођен 1. јануара 1953. године у Букору код Шапца. Основну школу је завршио у Кривају 1968. године, а Богословију Света Три Јерарха у манастиру Крки 1974. године. Епископ сремски Макарије (Ђорђевић) га је рукоположио у чинове ђакона и презвитера 29. и 30. септембра 1974. године у Саборном храму у Сремским Карловцима.

Служио је на парохијама у Ердевику и Љуби (1974–1978), као и у Моровићу, Јамени и Батровцима (1978–1998). У Батајницу прелази 1. новембра 1998. године. Као црквено-судски тужилац служио је од 2010. до 2014. године, док му је дужност архијерејског намесника земунског поверена 2001. године.

Одликован је правом ношења црвеног појаса 16. новембра 1982. године, достојанством протонамесника 21. септембра 1990. године, чином протојереја 19. септембра 1994. године и правом ношења напрсног крста 27. новембра 2007. године.  Пре пензионисања био је парох прве парохије при храму Сабор Светог архангела Гаврила, док је после пензионисања, по благослову патријарха Иринеја, обављао дужност духовника манастира Раковице.

Са супругом Миланком, рођеном Теодоровић, има кћерке Јелену, Слободанку и Теодору, као и унуке Јулијану, Андрију, Стефана, Наталију и Андрију.

Заупокојена Литургија биће служена у уторак, 9. фебруара, у манастиру Раковици са почетком у 8 часова, а опело у наставку, од 11 часова. Прота Игњат ће бити сахрањен поред цркве задужбине у родном месту Букор код Шапца.

Извор: Епархија сремска

Најновије вести

Повезане вести