Три деценије од егзодуса сарајевских Срба
У оквиру манифестације сећања на тридесет година од егзодуса 150 хиљада сарајевских Срба, 16. марта 2026. године помен на Војничком спомен- гробљу „Нови Зејтинлик“ на Сокоцу, на којем почивају 963 погинула борца, служили су високопреосвећена господа митрополити дабробосански Хризостом и будимљанско-никшићки Методије.
Владике Хризостом и Методије са свештенством су служили и парастос у манастиру Светог великомученика Георгија на Равној Романији, на чијим унутрашњим зидовима су уклесана имена 4.210 погинулих бораца Сарајевско-романијске регије.
Најновије вести
22.06.2026 12:12
Епископ Јеротеј посетио Мачвански Причиновић
22.06.2026 09:01
Вероучитељи сеју семе речи Божје у душама деце
22.06.2026 08:52
