Бадње вече на Копаонику
По први пут испред новоизграђеног храма Светих Кирила и Методија на Копаонику прослављено је Бадње вече. На Бадње јутро, командир Полицијске испоставе Копаoник са својим колегама и г. Гораном Стефановићем, председником Црлвене општине Јошаничка Бања, донели су бадњак испред храма.
На Бадње вече освећењу и налагању бадњака присуствовао је велики број верника. Старешина храма јереј Бранко Росић пожелео је присутнима срећан празник уз радосни поздрав Христос се роди! и у пригодној беседи истакао важност изградње храма изразивши захвалност надлежном епископу Јустину чијим благословом је то и омогућено.
Извор: Епархија жичка
Најновије вести
25.06.2026 15:16
Патријарх Порфирије честитао имендан Митрополиту Онуфрију
25.06.2026 09:28
Бесплатно летовање за вишедетне породице и самохране родитеље
25.06.2026 09:26
Свети Онуфрије Велики
25.06.2026 08:16
