Прослава Божића у Острогу
Прослава најрадоснијег хришћанског празника Божића у острошкој светињи почела је налагањем бадњака на Бадње вече. На дан Рождества Христовог у цркви Свете Тројице у Доњем Острогу служено је свечано празнично јутрење, а потом и Божићна Литургија.
Светом службом Божјом началствовао је протосинђел Сергије, док су саслуживали протосинђел Илија, јерођакони Роман и Зосима, јеромонах Никита из Епархије буеносајреске и јужно-централноамеричке и јереј Ранко Радоњић, острошки служитељ.
У посебно украшеној цркви Свете Тројице сламом и бадњацима, поводом Божића, евхаристијском сабрању присуствовало је острошко монаштво и верни народ.
Извор: Митрополија црногорско-приморска
Најновије вести
25.06.2026 15:16
Патријарх Порфирије честитао имендан Митрополиту Онуфрију
25.06.2026 09:28
Бесплатно летовање за вишедетне породице и самохране родитеље
25.06.2026 09:26
Свети Онуфрије Велики
25.06.2026 08:16
