Томина недеља у Будимпешти
Његово Преосвештенство Епископ будимски г. Лукијан началствовао је 1. маја 2022. године, у Томину недељу, светом архијерејском Литургијом у храму Светог великомученика Георгија у Будимпешти.
Саслуживали су Преосвећени Епископ браничевски г. Игнатије, јеромонах Варнава (Кнежевић), протојереј Зоран Остојић, протонамесник Никола Почуча и ђакони Стефан Милисавић и Марко Трифуновић.
После прочитаног одломка из Светог Јеванђеља, сабранима се обратио владика Игнатије. На крају свете Литургије, владика Лукијан је служио помен славонским Србима пострадалим 1995. године у злочиначкој акцији хрватске војске Бљесак“.
Извор: Епархија будимска
Најновије вести
26.06.2026 08:05
Парохија као основно поље унутрашње мисије
26.06.2026 07:35
Храм Светог Саве: Захвалнице просветним радницима
26.06.2026 03:46
Слава крипте храма Светог Саве на Врачару
26.06.2026 03:22
