Освећење храма Свете великомученице Недеље у Ћелама
На празник Преподобне мати Параскеве - Свете Петке, 27. октобра 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије је обавио велико освећење храма Свете великомученице Недеље у селу Ћеле покрај Будимлић Јапре.
Кумови освећеног храма Свете великомученице Недеље били су Бранко и Душанка Мутић из Ћела. После свете Литургије је извршено проглашење кумова и додељена су висока одликовања Епархије бихаћко-петровачке заслужнима за обнову храма Свете великомученице Недеље. Преосвећеном Епископу Сергију су саслуживали протојереј Ален Марић, јереј Дарио Петош и протођакон Немања Рељић.
Извор: www.eparhijabihackopetrovacka.org
Најновије вести
24.06.2026 11:46
Слава крипте храма Светог Саве на Врачару
24.06.2026 11:39
Духовна школа „Соко Град“
24.06.2026 07:49
