Пола века храма у Тољевцу
У суботу седме недеље по Духовима, 2. августа 2025. године, када Црква Христова прославља Светог пророка Илију, Његово Високопреосвештенство Митрополит крушевачки г. Давид је служио свету Литургију у храму Светог архангела Гаврила у Тољевцу.
Повод за евхаристијско сабрање било је освећење палионице и прослављање 50 година од освећења храма. Високопреосвећеном Митрополиту су саслуживали: архијерејски намесник темнићки јереј Ивица Сврзић, протојереј-ставрофор у пензији Љубиша Јевтић, јереј Дарко Несторовић, протођакон Ненад Матић и ђакон Иван Петронијевић.
Извор: Епархија крушавачка
Повод за евхаристијско сабрање било је освећење палионице и прослављање 50 година од освећења храма. Високопреосвећеном Митрополиту су саслуживали: архијерејски намесник темнићки јереј Ивица Сврзић, протојереј-ставрофор у пензији Љубиша Јевтић, јереј Дарко Несторовић, протођакон Ненад Матић и ђакон Иван Петронијевић.
Извор: Епархија крушавачка
Најновије вести
26.06.2026 07:35
Храм Светог Саве: Захвалнице просветним радницима
26.06.2026 03:46
Слава крипте храма Светог Саве на Врачару
25.06.2026 15:16
Патријарх Порфирије честитао имендан Митрополиту Онуфрију
25.06.2026 09:28
