Помен краљу Александру Обреновићу
Његово Преосвештенство Епископ викарни новобрдски г. Иларион је служио 11. јуна 2026. године у цркви Светог Марка у Београду помен краљу Александру Обреновићу и краљици Драги, који почивају у крипти тог светог храма.
Недалеко од Маркове цркве, у Старом двору су убијени краљ Александар и краљица Драга у Мајском преврату 1903. године, једном од најтрагичнијих догађаја у српској историји, који је дубоко обележио политичку судбину Србије и остао упамћен као један од најдраматичнијих тренутака њене новије прошлости.
Сабрани су се помолили за покој душе краљевског пара, уз присуство представника Владе Србије, Војске Србије и других званичника.
Извор: ТВ Храм
Најновије вести
22.06.2026 08:52
Духовни повратак коренима
21.06.2026 10:43
