Митрополит Методије богослужио у никшићком Саборном храму
Његово Високопреосвештенство Митрополит будимљанско-никшићки г. Методије је служио 30. новембра 2025. године, на празник Светог Григорија Чудотворца, свету Литургију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.
Саслуживали су свештеници архијерејског намесништва никшићког уз многобројни верни народ. После читања светог Јеванђеља беседио је протојереј Миодраг Тодоровић (звучни запис ОВДЕ). На крају богослужења Високопреосвећени Митрополит г. Методије је честитао празник верном народу и пожелео срећан и благословен почетак Божићног поста.
Извор: Епархија будимљанско-никшићка
Најновије вести
27.06.2026 10:48
Др Владимир Рогановић у подкасту „Православље”
26.06.2026 08:05
Парохија као основно поље унутрашње мисије
26.06.2026 07:35
Храм Светог Саве: Захвалнице просветним радницима
26.06.2026 03:46
Слава крипте храма Светог Саве на Врачару
26.06.2026 03:22
