Обнова древног фрескописа манастира Темска

Објављено 24.06.2026

У недељу трећу по празнику Силаска Светога Духа на Апостоле, Његово Високопреосвештенство Митрополит нишки г. Арсеније је служио свету Литургију у манастиру Светог великомученика и победоносца Георгија у Темској.

Високопреосвећеном Митрополиту саслуживали су јеромонах Пантелејмон Мијаиловић, јеромонах Јоаким Недељковић и ђакон Стефан Пекић.

Након евхаристијског сабрања, Високопреосвећени Владика је обишао радове на конзервацији и рестаурацији древног фрескописа у манастирској цркви, упознавши се том приликом са током и динамиком радова.

Извор: Епархија нишка

 

Више из категорије