Радни састанак управних тела Епархије швајцарске

Објављено 25.06.2026
Под председништвом Његовог Преосвештенства Епископа швајцарског г. Андреја, у Цириху је 22. јуна 2026. године одржан радни састанак епархијских управних тела Епархије швајцарске.

Састанку су присуствовали секретар Епархијског управног одбора, благајник, књиговођа, рачуноиспитач, архијерејски намесници, као и други чланови епархијских тела задужени за материјално-финансијско пословање Епархије. Разматрана су актуелна питања везана за вођење финансијских и материјалних послова Епархије и црквених општина, као и примена важећих законских прописа Швајцарске Конфедерације и унутрашњих прописа Српске Православне Цркве. Посебна пажња посвећена је унапређењу транспарентности пословања, правилном вођењу документације, ревизорским процедурама и дугорочном планирању финансијског пословања.

Констатовано је да су досадашње ревизије показале да се материјално-финансијско пословање у Епархији швајцарској води савесно, одговорно и у складу са важећим прописима. Истовремено је наглашена потреба да се и убудуће настави са доследним поштовањем законских обавеза и црквених одредаба, како би се обезбедило добро управљање повереним средствима на корист верног народа, парохија и целокупне мисије Цркве.

На крају састанка епископ Андреј захвалио је свим присутнима на преданом раду и одговорном односу према повереним дужностима, истичући да је уредно и законито пословање важан предуслов за успешно остваривање пастирске, мисионарске и добротворне делатности Цркве.

Извор: Епархија аустријска

 

Више из категорије