Храм Светог Саве: Захвалнице просветним радницима
У сали Парохијског дома храма Светог Саве 25. јуна 2026. године организована свечана подела захвалница за све директоре, професоре, учитеље, васпитаче, психологе, педагоге и вероучитеље који су током протеклог периода, доводећи децу и ученике у Светосавски храм, учествовали у пројектима реализованих по благослову Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, а у организацији Мисионарске делатности при храму Светог Саве.
Кроз пројекте „Врачарци Светосавци“, „Мала школа веронауке“, „Разговори са гимназијалцима и средњошколцима“ и „Храм гради нас“ хиљаде деце и младих имале су прилику да се упознају са храмом Светог Саве, његовим духовним, културним и историјским значајем, као и са богатим наслеђем које та светиња чува и сведочи. У име братства храма Светог Саве присутнима се пригодним речима обратио старешина, протођакон Радомир Врућинић, а гђа Ивана Јелић, аутор пројеката, поздравила је присутне (поздравно слово ОВДЕ). Музички програм су извеле ученице Музичке школе, Олга Станковић на виолончелу и Ана Стојиљковић на клавиру.
На крају сусрета, свим гостима уручене су захвалнице и пригодни поклони, као знак пажње и благодарности за успешну сарадњу и допринос реализацији пројеката Мисионарске делатности. Сусрет је протекао у духу заједништва, радости и међусобног поштовања, остављајући снажан утисак на све присутне и потврђујући значај сарадње Цркве и просветних установа у васпитању и образовању младих нараштаја.
Извор: Храм Светог Саве
