Братски сусрет архијереја Герасима, Фотија и Херувима
Његово Високопреосвештенство Митрополит зворничко-тузлански г. Фотије је примио 5. новембра 2025. године у Епархијском двору у Бијељини Високопреосвећеног Архиепископа горњокарловачког г. Герасима и Преосвећеног Епископа осечкопољског и барањског г. Херувима.
У срдачној и братској атмосфери архијереји су разговарали о актуелним питањима живота и мисије Српске Православне Цркве, као и о темама од значаја за епархије којима управљају. Митрополит Фотије је изразио радост због братског сусрета и захвалио уваженој браћи архијерејима на посети Епархији зворничко-тузланској, нагласивши значај јединства и сарадње међу епархијама.
Извор: Епархија осечкопољска и барањска
У срдачној и братској атмосфери архијереји су разговарали о актуелним питањима живота и мисије Српске Православне Цркве, као и о темама од значаја за епархије којима управљају. Митрополит Фотије је изразио радост због братског сусрета и захвалио уваженој браћи архијерејима на посети Епархији зворничко-тузланској, нагласивши значај јединства и сарадње међу епархијама.
Извор: Епархија осечкопољска и барањска
Најновије вести
28.06.2026 00:44
Свети мученик кнез Лазар
27.06.2026 10:48
Др Владимир Рогановић у подкасту „Православље”
27.06.2026 10:33
Митрополит Митрофан посетио амбасаду Републике Србије у Канади
27.06.2026 05:28
