Епископ Јеротеј богослужио у Хиландару
Света царска српска лавра Хиландар на Светој Гори је свечано и молитвено прославила ктиторску славу - празник Светог краља Милутина.
Празничним свеноћним богослужењем у хиландарском католикону је началствовао Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Јеротеј, уз саслужење високопреподобног архимандрита Методија, игумана манастира Хиландара, хиландарског братства, свештеномонаштва, свештенства и ђаконства. Манастирском панигиру је присуствовало мноштво поклоника из Србије и других земаља. Лепоти богослужења су допринели хиландарски монаси и појци хора „Свети Симеон Мироточиви“. При крају свете Литургије, епископ Јеротеј је осветио славске дарове, након чега је уприличена свечана трпеза за све присутне.
Извор: Епархија шабачка
Најновије вести
28.06.2026 00:44
Свети мученик кнез Лазар
27.06.2026 10:48
Др Владимир Рогановић у подкасту „Православље”
26.06.2026 08:05
Парохија као основно поље унутрашње мисије
26.06.2026 07:35
Храм Светог Саве: Захвалнице просветним радницима
26.06.2026 03:46
