Парохија као основно поље унутрашње мисије

Објављено 26.06.2026
Одсек за парохијску мисију Мисионарског одељења Архиепископије београдско-карловачке, који је усмерен на менторски рад са свештеницима до три године службе, наставља са својим активностима предавање на тему „Парохија као основно поље унутрашње мисије“, које ће 30. јуна 2026. године бити одржано при Парохијском дому цркве Светог Марка на Ташмајдану са почетком у 19 часова.

Предавач је протопрезвитер Радивој Панић, координатор Одсека за парохијску мисију. Предвиђено је да модератор буде презвитер др Оливер Суботић, управник Мисионарског одељења. Присуство свих свештеника који имају до три године службе је обавезно, а за све свештенике који имају до десет година службе је препоручљиво. Добродошли су и старији свештеници који желе да поделе своја искуства на дату тему са млађом сабраћом. Предавање је затвореног типа, није отворено за јавност и намењено је искључиво парохијском свештенству Архиепископије београдско-карловачке.

Извор: Мисионарско одељење 

 

Више из категорије